O sobě

Posadili mě k počítači a řekli, napiš něco o sobě. Sedla jsem a napsala: „Narodila jsem se, ze všech sil se snažím žít a jednou umřu“. No, a to mi neprošlo. To prý není marketingově dobrý.

Mně to přijde dobrý dost, ale pro všechny případy přidám o sobě ještě nějaký román. Odmala mě bavilo tvořit rukama. Přesto jsem vystudovala Střední zdravotnickou školu a posléze Právnickou fakultu MU. Pracovala jsem v advokacii, ale pak jsem se s láskou posunula do neziskové sféry. A mezitím vším jsem byla buď těhotná, rodící nebo kojící. Výsledkem tohoto procesu je pět našich skvělých dětí (zatím).

A tyto děti naznaly, že jejich máma umí dobře péct a vyslaly ji do talentové TV soutěže „Peče celá země“. A byť já osobně jsem typ člověka nesoutěživého, stala jsem se historicky prvním vítězem, tudíž nejlepším amatérem v ČR, jak s oblibou říkám.

Vydala jsem knihu „Cesta z těsta“, která se stala nejprodávanější kuchařskou knihou roku 2020.

V roce 2021 jsem ve spolupráci s Jihomoravským krajem vydala další knihu „Jihomoravský krajáč“ o jejíž úspěšnosti zatím nic napsat nemůžu, snad jen to, že to byla krásná práce a krásná spolupráce.

Začala jsem poctivě a pravidelně publikovat na sociálních sítích, a to nejen recepty, ale i drobné úvahy a postřehy. Jsem známá svým konzervativním postojem k placeným spolupracím, které nemají žádný „vyšší přesah“. Nejsem žádná profesionální bloggerka ani influencerka. Spíš taková influenCÉRKA.

Krásu hledám v obyčejné každodennosti, která je pro mě vlastně neobyčejná. Mám ráda obyčejné skromné lidi, kteří hodně umí a málo o sobě mluví. To jsou pro mě ty pravé celebrity. Nejsem dokonalá a nikdy ani nebudu. Celý život se odnaučuji dělat to, co se ode mě očekává a chci dělat věci přirozeně po svém.